Tervetuloa chess-results.com:in turnaustietokantaan

Chess-Results.com on suosittu shakkitulospalvelin.

Chess-results.com sisältää pian 210.000 turnausta joka puolelta maailmaa, kerhoturnauksista Euroopanmestaruuskisoihin ja Olympialaisiin asti. Tämän mahdollistaa läheinen yhteistyökumppanimme, turnausjohtajaohjelma Swiss-Manager.

Turnaushaku

Täällä voit hakea turnauksia ja katsoa/tulostaa/viedä Exceliin tuloksia, pareja, ristitaulukoita jne.

Pelaajahaku

Täältä löydät pelaajan kaikki turnaukset ja voit katsoa/tulostaa/viedä Exceliin pelaajan tietoja ja turnauksia.

Pelihaku

Täällä voit hakea pelejä ja käydä niitä läpi online tai ladata pelejä pgn-muodossa.

Yhteystiedot

Kysymykset, ehdotukset ja kritiikki sähköpostitse Heinz Herzog:lle osoitteeseen :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Turnauksen valinta

Lajitteluperuste

NrTurnausFEDlippuPäivitetty viimeksi
1ABSOLUTO INDIVIDUAL NAVARRO. FASE FINAL 2017 ESP
0 Minuutit
2XXXV TORNEO COLEGIO APAREJADORES DE MADRID ESP
0 Minuutit
32017 Capablanca Round Robin Entries RSA
0 Minuutit
4Finala Campionatului National Individual de Sah - Masculin ROU
0 Minuutit
5VI Open Vila Nova de Caparica POR
0 Minuutit
6Cupa Primaverii - U8 Constanta ROU
1 Minuutit
7Cupa Primaverii - U10 Constanta ROU
1 Minuutit
8пробник RUS
1 Minuutit
9Cupa Primaverii - Juniori Constanta ROU
1 Minuutit
10Rapid Chess Tournament - "Mesimeriani" - Spring 2017 GRE
1 Minuutit
11Tammer-Shakin elo-vklturnaus B FIN
2 Minuutit
121. Bundesliga 2016/2017 AUT
2 Minuutit
13Детско-юношеское Первенство г.Таганрога (2008-2009 г.р) RUS
2 Minuutit
14Kategorni turnir sk Nestor - trecekategornici SRB
3 Minuutit
152. Bundesliga Mitte 2016/2017 AUT
3 Minuutit
16Детско-юношеское Первенство г.Таганрога (2007-2006 г.р) RUS
3 Minuutit
17FESTIVAL PARANAENSE DE XADREZ - F08 - ID CBX 3657 BRA
3 Minuutit
18ECo-C Extraliga 2016/2017 SVK
4 Minuutit
19Sharjah Training Championship Under 14 UAE
4 Minuutit
20Детско-юношеское Первенство г.Таганрога (2005-2004 г.р) RUS
4 Minuutit
21Memorialul Lazari Susterman 2017, copii pana la 14 ani MDA
4 Minuutit
22Cupa CRISADE 2017 U14 Ed. I-a ROU
5 Minuutit
2318o Atomiko Protathlima K.D. Makedonias 2017 Pampaidon (A08 - A10) GRE
5 Minuutit
24The Baltic Way 2017 (A) LTU
5 Minuutit
25Estonian Club Chess Championship 2017 Finals Group A Places 1-4 EST
5 Minuutit
26Первенство Беларуси среди юношей до 12 лет BLR
5 Minuutit
27Финал 90-го чемпионата СПб по шахматам среди мужчин 2017 года RUS
6 Minuutit
28Турнир F второй разряд Фестиваль Шахматная весна в Купчино 2017 года RUS
6 Minuutit
29Estonian Club Chess Championship 2017 Finals Group B Places 5-8 EST
6 Minuutit
30JKU Universitätsmeisterschaften 2017 AUT
7 Minuutit
31Tammer-Shakin elo-vklturnaus C FIN
7 Minuutit
32Budapest Spring Festival 2017 Budapest, Balna (Main Hall) IX.Fovam Ter 11-12. HUN
7 Minuutit
33First Classfication Tournament-2017- OPEN JOR
8 Minuutit
34Finala Campionatului National individual feminin 2017 ROU
9 Minuutit
359-ти МЕМОРИАЛ ХАДЖИПЕТРОВ - 2017г. " А " - турнир BUL
9 Minuutit
3611.POJEDINAČNO PRVENSTVO SRBIJE U ŠAHU SRB
10 Minuutit
37Baltic Zonal Tournament FIDE Presidential K.Ilyumzhinov Cup’s Vilnius Stage LTU
10 Minuutit
38Torneo Master Por Equipos. Copa Borrego. MEX
10 Minuutit
39Чемпионат города Наб.Челны RUS
10 Minuutit
40CAMPEONATO PROVINCIAL FEMININO DE SUB 20 ÉPOCA 2017 ANG
11 Minuutit
41Шахматный фестиваль "Весенний". Турнир 2-3 разрядов RUS
11 Minuutit
42CAMPEONATO PROVINCIAL MASCULINO DE SUB 20 ÉPOCA 2017 ANG
12 Minuutit
43The Baltic Way 2017 (C) LTU
12 Minuutit
44The Baltic Way 2017 (D) LTU
12 Minuutit
45Torneo de Ajedrez Activo Dosquebradas Risaralda. Menores COL
12 Minuutit
462016-2017 TÜRKİYE KULÜPLER SATRANÇ ŞAMPİYONASI ANTALYA GRUBU TUR
12 Minuutit
47V Abierto Internacional "PUEBLA DE CAZALLA" 2017 ESP
13 Minuutit
48Crawford Open 2017 AB Section RSA
13 Minuutit
4918o Atomiko Protathlima K.D. Makedonias 2017 Paidon (A12) GRE
13 Minuutit
502016-2017 TÜRKİYE KULÜPLER SATRANÇ ŞAMPİYONASI BURSA GRUBU TUR
13 Minuutit
Advertisement