Tervetuloa chess-results.com:in turnaustietokantaan

Chess-Results.com on suosittu shakkitulospalvelin.

Chess-results.com sisältää pian 205.000 turnausta joka puolelta maailmaa, kerhoturnauksista Euroopanmestaruuskisoihin ja Olympialaisiin asti. Tämän mahdollistaa läheinen yhteistyökumppanimme, turnausjohtajaohjelma Swiss-Manager.

Turnaushaku

Täällä voit hakea turnauksia ja katsoa/tulostaa/viedä Exceliin tuloksia, pareja, ristitaulukoita jne.

Pelaajahaku

Täältä löydät pelaajan kaikki turnaukset ja voit katsoa/tulostaa/viedä Exceliin pelaajan tietoja ja turnauksia.

Pelihaku

Täällä voit hakea pelejä ja käydä niitä läpi online tai ladata pelejä pgn-muodossa.

Yhteystiedot

Kysymykset, ehdotukset ja kritiikki sähköpostitse Heinz Herzog:lle osoitteeseen :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Liiton valinta    ECU Logo

Turnauksen valinta

Lajitteluperuste

NrTurnausFEDlippuPäivitetty viimeksi
1Свобода - Б група BUL
0 Minuutit
2Свобода - А група BUL
1 Minuutit
3TOURNOI D'HIVER 3ème Edition MAR
2 Minuutit
4CD Jovens do Porto 2017 - sub18+sub20 POR
3 Minuutit
5CD Jovens do Porto 2017 - sub16 POR
3 Minuutit
6CD Jovens do Porto 2017 - sub14 POR
5 Minuutit
79th Batavia Chess Tournament NED
5 Minuutit
8International Chess Open Graz 2017 - A AUT
5 Minuutit
9CD Jovens do Porto 2017 - sub12 POR
5 Minuutit
10Bristol Spring 2017 Major ENG
5 Minuutit
11Memory of Nebesna Sotnya-2017 (rapid) UKR
6 Minuutit
12Bristol Spring 2017 Fide Open ENG
6 Minuutit
13CD Jovens do Porto 2017 - sub10 POR
7 Minuutit
14LITHUANIA Independence Day Rapid Chess Tournament 2017 LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENOS GREITŲJŲ ŠACHMATŲ TURNYRAS KAUNE LTU
7 Minuutit
15CAMPEONATO URUGUAYO 2017 FASE SEMIFINAL URU
8 Minuutit
16CD Jovens do Porto 2017 - sub08 POR
9 Minuutit
17III Open Internacional Sub 2200 Indalo de Almeria FIDE CODE 150609 ESP
11 Minuutit
18Bristol Spring 2017 Minor ENG
11 Minuutit
19Innsbrucker Stadtmeisterschaft 2017 AUT
11 Minuutit
20Prvenstvo grada Šibenika 2017 CRO
12 Minuutit
21Первенство РШШ-2017. ПРЕМЬЕР ЛИГА RUS
12 Minuutit
22Bursa Büyükşehir Belediyespor 16. Açık Satranç Turnuvası (A Kategorisi) TUR
15 Minuutit
23Bursa Büyükşehir Belediyespor 16. Açık Satranç Turnuvası (B Kategorisi) TUR
15 Minuutit
24Catarinense Mirim Absoluto(U10) - FESCRI 2017 BRA
15 Minuutit
25Steirische Jugendlandesmeisterschaft U16/18 2017 AUT
15 Minuutit
26Bursa Büyükşehir Belediyespor 16. Açık Satranç Turnuvası (C Kategorisi) TUR
16 Minuutit
27Jarný šachový turnaj GPX Majstrovstvo TN kraja SVK
17 Minuutit
28International Chess Open Graz 2017 - C AUT
17 Minuutit
29Nairobi Open Youth Chess Championship 2017 - U8 KEN
18 Minuutit
30XXIII Abierto Absoluto de Alfaro Sub 2200 (Del 27 de Enero al 17 de marzo) ESP
20 Minuutit
3139th SOP - SMAOK under 1900 GRE
21 Minuutit
32Cupa Dragobetelui - VULCAN Turneu E Incepatori ROU
22 Minuutit
33XL Open Internacional de Ajedrez de San Sebastián ESP
25 Minuutit
34I IRT de Caldas Novas STD Sub 2200 Premiação R$ 2.000,00 - Projeção R$ 4.000,00 BRA
28 Minuutit
35Weekend Sahist DB, Blitz, 5 martie 2017 ROU
29 Minuutit
36Otvoreno prvenstvo Subotice 2017 SRB
30 Minuutit
37Trofeo Cabildo de Gran Canaria 2017 -X Memorial Pedro Lezcano ESP
30 Minuutit
38International Chess Open Graz 2017 - B AUT
31 Minuutit
39Primer torneo IRT rapido "Ciudad de Esperanza" ARG
35 Minuutit
40VERANDA MALL CHESS CONTEST Winter Edition - 26.02.2017 ROU
36 Minuutit
41MSR 2017 deti a mladeze vsetci ucastnici SVK
37 Minuutit
42V Memorial Gregorio Hernandez Santana 2017 ESP
37 Minuutit
43Torneo por Equios de Fuerteventura 2017 ESP
41 Minuutit
443nd International Chess Open Tournament 'Vardaris' A Group GRE
42 Minuutit
45ШАХОВСКИ САВЕЗ БЕОГРАДА - субота 25.02.2017. у 17,30 - ЦУГЕР 15 КОЛА SRB
45 Minuutit
46Club Argentino de Ajedrez - Torneo Rapido Viernes 24/02/2017 19:30 INSCRIPCION Y 19:45 1RA RONDA - $400 AL GANADOR ARG
46 Minuutit
47Campeonato Argentino Sub 16 Absoluto - Final Vicente Lopez - 24 al 28 de Febrero ARG
48 Minuutit
48Campeonato Argentino Sub 16 Femenino - Final Vicente Lopez - 24 al 28 de Febrero ARG
48 Minuutit
49Åsenträffen 2017 SWE
52 Minuutit
50Campeonato Argentino Sub 12 Femenino - Final Vicente Lopez - 24 al 28 de Febrero ARG
57 Minuutit
Advertisement