Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 215.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
1Club Argentino de ajedrez- BLITZ ESPECIAL ABIERTO ANIVERSARIO 27/04/17 ARRANCA 19:45 HS - 5 MIN. + 0.02 SEG. - 9 RONDAS - SOCIOS; MI/GM GRATIS NO SOCIOS $100 ARG
2 Минути
2Club Argentino de Ajedrez - TORNEO ESPECIAL DIA DEL TRABAJADOR - 10 MINUTOS - 9 RONDAS - 3 byes hasta la 5ta ronda - 18 HORAS - 01 DE MAYO - $700 AL GANADOR ARG
2 Минути
3Club Argentino de Ajedrez - TORNEO ABIERTO 112º ANIVERSARIO DEL CLUB ARGENTINO DE AJEDREZ - VALIDO ELO FIDE - $9.200 EN PREMIOS - 19/04 2DA RONDA 3 BYES ARG
3 Минути
4VALURILE DUNARII - CUPA 1800 Festival International de Sah pentru Amatori ROU
3 Минути
5VALURILE DUNARII - CUPA 2000 Festival International de Sah pentru Amatori ROU
7 Минути
6Namakkal District Level Chess Tournament (Under - 10, 15 & Open) Contact : SV Iyyeppan 94880 39199 & V Aathayam 99946 44945 IND
7 Минути
7VALURILE DUNARII - CUPA 1600 Festival International de Sah pentru Amatori ROU
8 Минути
8Torneo de ajedrez VERANO 2017 Club CAISSA Guatemala GUA
10 Минути
9Torneo Abierto Blitz Villa Carlos Paz 26.04.2017 ARG
11 Минути
10Zonal 2.4 2017 BRA
12 Минути
115e TOURNOI DU MARDI À LAVAL COTÉ FQE 2016-2017 SECTION C CAN
16 Минути
12אליפות גאולים 2017 עד 1300' ISR
16 Минути
13אליפות גאולים 2017 כיתות ד ומעלה' ISR
19 Минути
145e TOURNOI DU MARDI À LAVAL COTÉ FQE 2016-2017 SECTION B CAN
23 Минути
15Asian Indoor Games Qualification 2017 - Standard Women THA
27 Минути
16Rápido FIDE de Abril - ALEX 2017 ID 3752/17 BRA
31 Минути
175e TOURNOI DU MARDI À LAVAL COTÉ FQE 2016-2017 SECTION A CAN
31 Минути
18Primer Torneo Abierto de la FAPC - Ciudad de Córdoba ARG
38 Минути
19Torneo Infantil de la LPA 2017 - Primera Fecha ARG
39 Минути
20Torneo Juvenil de la LPA 2017 - Primera Fecha ARG
40 Минути
21Tercer Magistral de Ajedrez - Villa Tehuelches 2017 Cupo= 40 jugadores CHI
45 Минути
222° IRT Abierto CADA 2017 - Santa Teresita, Bs. As. ARG
46 Минути
23XIII IRT Club Philidor ARG
48 Минути
24Club de Ajedrez La Plata - Abierto por el Trabajador ARG
49 Минути
25Villa Martelli.Campeonato Absoluto Zonal 2.5 - Clasifica a la Copa del Mundo ARG
56 Минути
26Intercuros Liceo Hernán Valenzuela Leyton 2017 CHI
58 Минути
27Club Argentino de Ajedrez - 2º Magistral ITT 112º Aniversario - Copa Buho21.com 21 al 28 de Abril (Norma de IM y WGM) Transmisión en Vivo por www.buho21.com ARG
1 Часови 7 мин.
28GIẢI CỜ TƯỚNG HỘI THAO CÔNG ĐOÀN NH CÔNG THƯƠNG VIỆT NAM KHU VỰC I NĂM 2017 VIE
1 Часови 16 мин.
29PRISAA National Games 2017 Secondary Girls- CHESS PHI
1 Часови 17 мин.
30PRISAA National Games 2017 Secondary Boys - CHESS PHI
1 Часови 17 мин.
31XIII CAMPEONATO SUDAMERICANO DE AJEDREZ SUB-20, FEMENINO ECU
1 Часови 20 мин.
32IRT Semifinal Argentina Sub 2000-2300 "6º Memorial Daniel Rostoll" - Capi ARG
1 Часови 24 мин.
33 II IRT Clasico ELO Para Todos Copa "Fundacion Ajedrez Venezuela" VEN
1 Часови 25 мин.
34Semifinal Argentina Sub 1700 "Capilla del Monte Turística" ARG
1 Часови 27 мин.
35ARCA U-13 BOYS STATE LEVEL CHESS TOURNAMENT BY CPA RAJASTHAN ALL ENTRIES SUBJECT TO SUBMISSION OF VALID DOB CERTIFICATES IND
1 Часови 34 мин.
36PRISAA National Games 2017 Women PHI
1 Часови 39 мин.
37TOURNOI PRINCE MOULAY EL HASSAN DES ECHECS MAR
1 Часови 41 мин.
38"TORNEO DIA DEL NIÑO 2017" SUB 18 MEX
1 Часови 52 мин.
39"TORNEO DIA DEL NIÑO 2017" SUB 12 MEX
1 Часови 53 мин.
40CHESS IN LAKECITY SUMMER CUP FIDE RATING CHESS TMT (below 1600) 3 lac 13-15 June Hurry up..lakecitychess64@gmail.com,9414812453, Discount Rs.200/- Till 30 April IND
1 Часови 53 мин.
41Шахматная весна 2017 - первая лига (1180-1300) RUS
1 Часови 55 мин.
42Шахматная весна 2017 - турнир по быстрым шахматам R1 RUS
1 Часови 56 мин.
43ARCA UNDER 13 GIRLS STATE LEVEL CHESS BY CPA RAJASTHAN ALL ENTRIES SUBJECT TO SUBMISSION OF VALID DOB CERTIFICATES IND
1 Часови 57 мин.
44TORNEO IRT VUELTA A CLASES CLUB DE AJEDREZ CHILE 2017 CHI
2 Часови 3 мин.
45PORSENASMA PGRI 2017 PUTRI INA
2 Часови 4 мин.
46PORSENASMA PGRI 2017 PUTRA INA
2 Часови 5 мин.
472° Semifinal de los Campeonatos Argentinos de Ajedrez SUB-1700 Salto, Bs. As. VALIDO ELO FIDE - 5/6/7 DE MAYO ARG
2 Часови 6 мин.
483era. Semifinal del Campeonato Argentino Amateur de Ajedrez "Hotel Río", Salto (Semifinal del CAMPEONATO ARGENTINO AMATEUR SUB-2000) ARG
2 Часови 6 мин.
495to. Torneo Abierto de Ajedrez, Salto, Bs. As. - VALIDO ELO FIDE - 5/6/7 DE MAYO (Semifinales CAMPEONATO ARGENTINO AMATEUR SUB-2300) ARG
2 Часови 6 мин.
50I Etapa - Campeonato Montessori Xadrez RPD 2017 BRA
2 Часови 6 мин.
Advertisement