Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Canada (CAN)

Flag CAN
Бр.Турнирпоследно ажурирање
12018 Elevate My Chess Mississauga CYCC Qualifier - U18 22 Часови 47 мин.
22018 Elevate My Chess Mississauga CYCC Qualifier - U12 22 Часови 50 мин.
32018 Elevate My Chess Mississauga CYCC Qualifier - U10 22 Часови 51 мин.
42018 Ontario Girls U19 Championship Qualifier for the Susan Polgar Foundation Girls Invitational 22 Часови 53 мин.
52018 Elevate My Chess Mississauga CYCC Qualifier - U16 1 Денови 3 Часови
62018 Elevate My Chess Mississauga CYCC Qualifier - U14 1 Денови 3 Часови
72018 Elevate My Chess Mississauga CYCC Qualifier - U08 1 Денови 22 Часови
83e TOURNOI DU MARDI À LAVAL COTÉ FQE 2017-2018 SECTION A 2 Денови 3 Часови
93e TOURNOI DU MARDI À LAVAL COTÉ FQE 2017-2018 SECTION B 2 Денови 3 Часови
103e TOURNOI DU MARDI À LAVAL COTÉ FQE 2017-2018 SECTION C 2 Денови 3 Часови
11Greater Toronto Chess League 2018 2 Денови 23 Часови
12Hart House Reading Week 2018 U1000 4 Денови
13Hart House Reading Week 2018 Crown 4 Денови
14Hart House Reading Week 2018 U2200 4 Денови
15Hart House Reading Week 2018 U1300 4 Денови
16Hart House Reading Week 2018 U1900 4 Денови
17Hart House Reading Week 2018 U1600 4 Денови
182018 Aurora Spring Open 4 Денови 8 Часови
19Ligue élite du dimanche - S8 - Saison régulière (Rapides) 5 Денови 3 Часови
20Ligue élite du dimanche - S8 - Saison régulière (Lentes) 5 Денови 3 Часови
21Ligue élite du dimanche - S8 - Saison régulière (Hors-concours - Lentes) 5 Денови 5 Часови
22ACC Club Ch Reserve 2018 10 Денови 21 Часови
23ACC Club Championship 2018 10 Денови 21 Часови
24Championnat junior féminin du Québec 2018 Qualifier for the Susan Polgar Foundation Girls Invitational 12 Денови 2 Часови
25Ligue élite du dimanche - S8 - Saison régulière (Hors-concours - Rapides) 12 Денови 5 Часови
26Tournoi du Club jeunesse des Laurentides 13 Денови 4 Часови
27Ligue élite du dimanche - S8 - Saison régulière (Blitz) 15 Денови 8 Часови
28Le Grand tour jeunesse du Québec (U-14) 16 Денови 23 Часови
292018 Oakville Winter Open - Open Section 18 Денови 23 Часови
302018 Oakville Winter Open - U2100 19 Денови
312018 Oakville Winter Open - U1800 19 Денови 1 Часови
322018 Oakville Winter Open - U1500 19 Денови 1 Часови
332018 Oakville Winter Open - U1200 19 Денови 1 Часови
342018 Oakville Winter Open - U900 19 Денови 2 Часови
35Le Grand tour jeunesse du Québec (U-8) 19 Денови 5 Часови
36Le Grand tour jeunesse du Québec (U-10) 19 Денови 5 Часови
37Le Grand tour jeunesse du Québec (U-12) 19 Денови 5 Часови
38Le Grand tour jeunesse du Québec (EXTRA) 19 Денови 5 Часови
392018 Ontario Junior Chess Championship U1300 25 Денови 22 Часови
402018 Ontario Junior Chess Championship U1800 25 Денови 22 Часови
41ACC Get Your Skates On Crown 31 Денови 21 Часови
42ACC Get Your Skates On U1800 31 Денови 22 Часови
43ACC Get Your Skates On U1400 31 Денови 22 Часови
44FQE classe «C&D» 33 Денови 4 Часови
45Championnat Jeunesse du Québec 2018 U-18 37 Денови 9 Часови
46Championnat Jeunesse du Québec 2018 U-16 37 Денови 9 Часови
47Championnat Jeunesse du Québec 2018 U-14 37 Денови 9 Часови
48Championnat Jeunesse du Québec 2018 U-12 37 Денови 9 Часови
49Championnat Jeunesse du Québec 2018 U-10 37 Денови 9 Часови
50Championnat Jeunesse du Québec 2018 U-8 37 Денови 9 Часови