Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Catalonia (CAT)

Flag CAT
Бр.Турнирпоследно ажурирање
1Campionat Individual Absolut de Girona (170032) 18 Минути
2XI Obert d´Escacs Santa Eulalia de Roncana Grup A Code:165440 1 Часови 13 мин.
3XI Obert d´Escacs Santa Eulalia de Roncana Grup B Code:165441 1 Часови 27 мин.
4XI Obert d´Escacs Santa Eulalia de Roncana Grup C 1 Часови 31 мин.
5XXXV Torneig Open dEscacs de Martorell Grup C 6 Часови 40 мин.
6XXXV Torneig Open dEscacs de Martorell Grup B (165443) 6 Часови 44 мин.
7XXXV Torneig Open dEscacs de Martorell Grup A (165442) 6 Часови 46 мин.
8Campionat Territorial del Baix Llobregat (170021) 10 Часови 35 мин.
9Campionat Territorial del Barcelones (170020) 10 Часови 39 мин.
10Campionat Absolut de Barcelona (170019) 10 Часови 45 мин.
11Campionat Absolut Territorial de Lleida 2017 - II 12 Часови 56 мин.
12Campionat Absolut Territorial de Lleida 2017 - I 12 Часови 56 мин.
13III Obert Actiu Ciutat de Badalona sub 2350 15 Часови 8 мин.
14XV Obert Internacional "Ciutat de Cervera" 16 Часови 41 мин.
15XXI Open Ideal Clave 1 Денови 10 Часови
16Obert Tardor Tàrrega 2017 1 Денови 11 Часови
17I TORNEIG TARDOR GERUNDA "OPEN" 1 Денови 12 Часови
18VI Obert Escacs del Moianes 2017 (167224) [A,B,C,D - trams d'Elo; G=Bages; O=Osona; L=local] 1 Денови 14 Часови
19VI​ ​Circuit​ ​de ​Ràpides​ ​de tardor del Tres Peons Llampec 3'+2" 1 Денови 15 Часови
20XI Obert d´Escacs Santa Eulalia de Roncana Grup D 1 Денови 18 Часови
21IX Obert d'escacs de base "Vila de Gràcia" 1 Денови 18 Часови
22Fase prèvia de Veterans de Barcelona 2017 1 Денови 18 Часови
23II Open Club d'Escacs Barcelona 1 Денови 20 Часови
24XIX Social Actiu Sant Martí 2017 2 Денови 17 Часови
25XVII OPEN D'ESCACS ACTIU FESTA MAJOR DE SANT ADRIA 2017 3 Денови 12 Часови
26XXV Open d'Escacs Actius Vallfogona de Balaguer Code: 167102 3 Денови 14 Часови
27III Tancat Sant Boi 2017 Grup C -ELO < 1750- Event code 168145 3 Денови 17 Часови
28I TORNEIG TARDOR GERUNDA 3 Денови 18 Часови
29III Tancat Sant Boi 2017 Grup D -ELO < 1800 SUB12 Event code 168146 3 Денови 18 Часови
30III Tancat Sant Boi 2017 Grups B1 i B2 -ELO 1750 a 2150- Event code 168144 3 Денови 19 Часови
31III Tancat Sant Boi 2017 Grup A -Norma MC- Event code 168143 3 Денови 19 Часови
32V Open Internacional Escacs Rapids Escola Escacs Osona 2017 (165423) 4 Денови 14 Часови
33Llampec de La Gleva 2017 4 Денови 15 Часови
34IV Torneig Escolar d'Escacs de Cervera 4 Денови 16 Часови
35IV TANCAT AMISTAT DE PREMIA DE MAR Torneig Tancat Subdividit en 3 grups de 10 jugadors 4 Денови 16 Часови
36VI​ ​Circuit​ ​de ​Ràpides​ ​de tardor del Tres Peons Llampec 10' 5 Денови 10 Часови
37XXXV TORNEIG OBERT D'ESCACS VILA DE CERDANYOLA 2017. GRUP ESPINETS 5 Денови 12 Часови
38XXXV TORNEIG OBERT D'ESCACS VILA DE CERDANYOLA 2017. GRUP B 5 Денови 12 Часови
39XXXV TORNEIG OBERT D'ESCACS VILA DE CERDANYOLA 2017. GRUP A 5 Денови 12 Часови
40Ve ChessPizza 20:00 5 Денови 15 Часови
41XXXV Social Sant Martí 2017 7 Денови 15 Часови
42IV TANCAT AMISTAT DE PREMIA DE MAR 8 Денови 9 Часови
43IV TANCAT AMISTAT DE PREMIA DE MAR 8 Денови 9 Часови
44IV TANCAT AMISTAT DE PREMIA DE MAR 8 Денови 9 Часови
45XIV Diada 11 de Setembre d'Escacs Actius 9 Денови 14 Часови
46VI​ ​Circuit​ ​de ​Ràpides​ ​de tardor del Tres Peons Llampec 5' 9 Денови 15 Часови
47III Tancat Escacs del Moianes 2017 de norma de Mestre Catala (167225) 9 Денови 16 Часови
48X Torneig Internacional d'Escacs Ciutat de Sabadell 2017- GRUP A 10 Денови 7 Часови
491r Torneig d'Escacs Pontos "Sub 12" 10 Денови 12 Часови
50X Torneig Internacional d'Escacs Ciutat de Sabadell 2017- GRUP C 10 Денови 13 Часови
Advertisement