Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Panama (PAN)

Flag PAN
Бр.Турнирпоследно ажурирање
1JAQUE MATE 2018 1 Денови 18 Часови
2Torneo Provincial Infanto Juvenil 15 Денови 23 Часови
3Campeonato Provincial Juvenil de Panama Oeste 2018 La Chorrera 16 Денови
41er Torneo Blitz PCA 2018 La Chorrera 26 Денови 1 Часови
5TORNEO DE AJEDREZ "VERANO FELIZ 2018" 31 Денови 2 Часови
6TORNEO BLITZ NAVIDENO VERAGUAS-ARTCHESS 58 Денови 8 Часови
7TORNEO SUB 10 NAVIDEÑO-ARTCHESS C9 VERAGUAS 2017 58 Денови 9 Часови
8TORNEO SUB 12 NAVIDEÑO-ARTCHESS C9 VERAGUAS 2017 58 Денови 9 Часови
9TORNEO SUB 16 NAVIDEÑO-ARTCHESS C9 VERAGUAS 2017 58 Денови 9 Часови
10TORNEO SUB16 F NAVIDEÑO-ARTCHESS C9 VERAGUAS 2017 58 Денови 9 Часови
113er. TORNEO BLITZ - CPA 2017 58 Денови 21 Часови
123ER. TORNEO RAPID-CPA 2017 CIRCUITO PANAMEÑO DE AJEDREZ 59 Денови 1 Часови
13X TORNEO ABIERTO DE AJEDREZ NAVIDEÑO 2017 LIGA DE AJEDREZ VERAGUAS 62 Денови 22 Часови
14Blitz Navideño POCC 2017 64 Денови 10 Часови
15TORNEO FEMENINO PROVINCIAL VERAGUAS 2017 LIGA DE AJEDREZ DE VERAGUAS 64 Денови 19 Часови
16TORNEO NAVIDEÑO 2017 65 Денови 21 Часови
17VI TORNEO Y CONVIVIO DE AJEDREZ 2017 BLITZ 78 Денови 23 Часови
18VI TORNEO Y CONVIVIO DE AJEDREZ 2017 SAN PEDRO DEL ESPINO 78 Денови 23 Часови
19TORNEO INTERNO CALACH 80 Денови 20 Часови
20XVI Copa Intercolegial de Ajedrez ISYS // Infantil 86 Денови 9 Часови
21XVI Copa Intercolegial de Ajedez ISYS // Juvenil 86 Денови 9 Часови
22TORNEO FIESTAS PATRIAS 2017 92 Денови 17 Часови
23Chess-Rumble 2017 108 Денови 1 Часови
24TORNEO PARAMERICANO PARA NO VIDENTES 109 Денови 22 Часови
251er Campeonato por equipos Infantil 113 Денови 21 Часови
26Campeonato Interclubes Panama 2017 113 Денови 22 Часови
27Primer Torneo Instituto Panamericano David Día del Estudiante 2017 116 Денови 6 Часови
282DO. TORNEO BLITZ CIRCUITO PANAMEÑO DE AJEDREZ 149 Денови 1 Часови
292do. TORNEO RAPID - CPA 149 Денови 5 Часови
30Torneo Abierto Annia Rosales 150 Денови 5 Часови
31Primer Torneo Semana del Libro UNACHI 2017 150 Денови 8 Часови
32I TORNEO DE AJEDREZ INFANIL SANTA ROSA DE LIMA 170 Денови 1 Часови
33XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 U-16 189 Денови 3 Часови
34XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 Girls U-16 189 Денови 4 Часови
35XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 U-8 189 Денови 4 Часови
36XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 U-10 189 Денови 4 Часови
37XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 Girls U-14 189 Денови 4 Часови
38XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 U-14 189 Денови 4 Часови
39XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 Girls U-18 189 Денови 4 Часови
40XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 Sub 18 A 189 Денови 4 Часови
41XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 U-12 189 Денови 5 Часови
42XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 Girls U-12 189 Денови 5 Часови
43XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 Girls U-10 189 Денови 5 Часови
443er Campeonato Amateur 2017 204 Денови 23 Часови
456TO TORNEO BLITZ CLASIFICATORIO CASA DEL AJEDREZ 204 Денови 23 Часови
463er. TORNEO CLASSIC- GRUPO B 211 Денови 20 Часови
47CAMPEONATO NACIONAL SUB 15 RAMA MASCULINA 211 Денови 22 Часови
48CAMPEONATO NACIONAL DE AJEDREZ CATEGORIA SUB 15, RAMA FEMENINA 211 Денови 22 Часови
493er. TORNEO CLASSIC - GRUPO A 212 Денови
503er. TORNEO CLASSIC - GRUPO C 212 Денови 21 Часови