Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Switzerland (SUI)

Flag SUI
Бр.Турнирпоследно ажурирање
1Offenes Vereinsturnier 2017 Kirchberg 3 Часови 22 мин.
2BASEL FESTIVAL 2018 - MEISTER OPEN 3 Часови 23 мин.
3BASEL FESTIVAL 2018 - AMATEUR OPEN 17 Часови 11 мин.
4Klubturnier Schachclub Chur 2017 Kat Open 1 Денови 1 Часови
55 ème open des Cavalier Fous 1 Денови 14 Часови
6Stäfa CUP 2017-2018 Vorrunde 2 Денови 4 Часови
7Tournoi interne semi-rapide 2 Денови 8 Часови
8Open 2017 Crans-Montana 3 Денови 4 Часови
9D Tournoi interne Bois Gentil Genève 2017 3 Денови 7 Часови
10C Tournoi interne Bois Gentil Genève 2017 3 Денови 7 Часови
11SprengSchach Clubmeisterschaft 2017 - Kat. A 3 Денови 17 Часови
12SprengSchach Clubmeisterschaft 2017 - Kat. B 3 Денови 17 Часови
13MENDRISIO - MASTER OPEN 2017 4 Денови 17 Часови
14MENDRISIO - GENERAL OPEN 2017 5 Денови 7 Часови
15Open CEG 2017 6 Денови 7 Часови
162017-LuganoTrophy 6 Денови 16 Часови
17SprengSchach Clubmeisterschaft 2017 - Kat. Meister 6 Денови 16 Часови
18Crans-Montana Semi-rapide 2017 7 Денови 3 Часови
19Klubturnier Schachclub Chur 2017 Kat A 7 Денови 7 Часови
20Blitz Loreto 2 9 Денови 3 Часови
21Stäfa Klubmeisterschaft 2017-2018 Gruppe B 11 Денови 6 Часови
221. Qualifikationsturnier U16/Open vom 8. - 10.9.2017 in Bettingen 11 Денови 12 Часови
231. Qualifikationsturnier U14 vom 8. - 10.9.2017 in Bettingen 11 Денови 12 Часови
24Stäfa Klubmeisterschaft 2017-2018 Gruppe A 12 Денови 4 Часови
251. Qualifikationsturnier U12 vom 8. - 10.9.2017 in Bettingen 12 Денови 8 Часови
261. Qualifikationsturnier U10 vom 8. - 10.9.2017 in Bettingen 12 Денови 9 Часови
27Blitz 7 2017 17 Денови 4 Часови
28B Tournoi interne Bois Gentil 2017 17 Денови 15 Часови
29A Tournoi interne Bois Gentil Genève 2017 17 Денови 15 Часови
30SprengSchach Clubmeisterschaft 2017 - Startliste 21 Денови 16 Часови
31#3 Blitz 2017 Schachclub Chur 22 Денови 5 Часови
32Tournoi Blitz 23 Денови 4 Часови
33Stäfa Klubmeisterschaft 2016-2017 Gruppe A 26 Денови 11 Часови
34SprengSchach JASS: 1.Felix Meier 2.Vreni Meier 3.Laurin Widmer !! (Elo=Punkte) 27 Денови 16 Часови
35Stäfa Sommer Rapid-Turnier Runde 5 29 Денови 2 Часови
36Stäfa Klubmeisterschaft 2016-2017 Gruppe B 29 Денови 7 Часови
3715e Open du Jura 31 Денови 6 Часови
38SprengSchach Blitz 18.Aug. 1.Lukas Meier, 2.Vlasti Kudrnac 3.Sigi Hohlbaum 31 Денови 16 Часови
39Stäfa Sommer Rapid-Turnier Runde 4 35 Денови 6 Часови
40DAVOS SCHACHSOMMER 47 Денови 8 Часови
41Grandmaster Tournament 51 Денови 8 Часови
42Masteropen Tournoi des maîtres Meisterturnier 51 Денови 8 Часови
43Main Tournament Tournoi général Allgemeines Turnier 51 Денови 9 Часови
44Blitz Tournament Tournoi blitz Blitzturnier 55 Денови 6 Часови
45Biel Schachfestival 2017 JTO U18 55 Денови 9 Часови
46Biel Schachfestival 2017 JTO U13 55 Денови 9 Часови
47Biel Schachfestival 2017 JTO U10 55 Денови 9 Часови
48Aerzteturnier 55 Денови 10 Часови
49Rapidturnier Tournoi rapid Rapid Tournament 56 Денови 13 Часови
50Schweizer Einzelmeisterschaft Senioren Titelturnier 63 Денови 11 Часови
Advertisement