Federations valg    ECU Logo

Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: Panama (PAN)

Flag PAN
Nr.TurneringSidste opdatering
1Primer Torneo Semana del Libro UNACHI 2017 1 Timer 59 Min.
2CHESS RUMBLE 2017 3 Dage 15 Timer
3Torneo Abierto Annia Rosales 5 Dage 17 Timer
4I TORNEO DE AJEDREZ INFANIL SANTA ROSA DE LIMA 19 Dage 19 Timer
5XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 U-16 38 Dage 21 Timer
6XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 Girls U-16 38 Dage 22 Timer
7XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 U-8 38 Dage 22 Timer
8XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 U-10 38 Dage 22 Timer
9XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 Girls U-14 38 Dage 22 Timer
10XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 U-14 38 Dage 22 Timer
11XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 Girls U-18 38 Dage 22 Timer
12XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 Sub 18 A 38 Dage 22 Timer
13XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 U-12 38 Dage 22 Timer
14XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 Girls U-12 38 Dage 22 Timer
15XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 Girls U-10 38 Dage 23 Timer
163er Campeonato Amateur 2017 54 Dage 17 Timer
176TO TORNEO BLITZ CLASIFICATORIO CASA DEL AJEDREZ 54 Dage 17 Timer
18XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 Sub 18 A 60 Dage 11 Timer
19XV Festival de Ajedrez Centroamericano y del Caribe Panama 2017 U-8 60 Dage 12 Timer
203er. TORNEO CLASSIC- GRUPO B 61 Dage 14 Timer
21CAMPEONATO NACIONAL SUB 15 RAMA MASCULINA 61 Dage 16 Timer
22CAMPEONATO NACIONAL DE AJEDREZ CATEGORIA SUB 15, RAMA FEMENINA 61 Dage 16 Timer
233er. TORNEO CLASSIC - GRUPO A 61 Dage 18 Timer
243er. TORNEO CLASSIC - GRUPO C 62 Dage 15 Timer
25CAMPEONATO DE AJEDREZ INTERUNIVERSITARIO UNIVERSIDAD LATINA 2017 67 Dage 22 Timer
26Final Campeonato Nacional Blitz 68 Dage 18 Timer
275TO BLITZ CLASIFICATORIO COLON 72 Dage 15 Timer
28Circuito Panameño de Ajedrez Veraguas A 2017 75 Dage 1 Timer
29Campeonato Nacional Absoluto 2017 Fase Semifinal 86 Dage 13 Timer
30TORNEO PANAMA OESTE CHESS CLUB CATEGORIA ABSOLUTA 89 Dage 15 Timer
31TORNEO PANAMA OESTE CHESS CLUB BLITZ AMISTOSO 89 Dage 16 Timer
32TORNEO PANAMA OESTE CHESS CLUB CATEGORIA INFANTIL 89 Dage 20 Timer
33IV TORNEO CLASIFICATORIO A LA FINAL BLITZ UNIVERSIDAD TECNOLOGICA DE PANAMA 90 Dage 15 Timer
34Tercere Torneo Clasificatorio Blitz 2017 Santiago de Veraguas 96 Dage 18 Timer
35Segundo Torneo Clasificatorio Blitz 2017 La Chorrera 103 Dage 19 Timer
36Campeonato Nacional Absoluto Fase Final 110 Dage 17 Timer
37Campeonato Nacional Blitz 2017 - I Torneo clasificatorio - Club Julio Granda 112 Dage 15 Timer
38II- Torneo Classic, GRUPO C- CPA 2017 122 Dage 22 Timer
39II- Torneo Classic, GRUPO C- CPA 2017 122 Dage 22 Timer
40II- Torneo Classic, GRUPO C- CPA 2017 124 Dage 16 Timer
41II- Torneo Classic, GRUPO B- CPA 2017 124 Dage 16 Timer
42II- TORNEO CLASSIC, GRUPO A- CPA 2017 124 Dage 17 Timer
43Campeonato de Ajedrez de los III Juegos Deportivos Estudiantiles Nacionales Rama Masculina 124 Dage 17 Timer
44Campeonato de Ajedrez de los III Juegos Deportivos Estudiantiles Nacionales Rama Femenina 124 Dage 17 Timer
45I TORNEO BLITZ VERAGUAS 2017 - LAV 133 Dage 11 Timer
46Campeonato Nacional Absoluto 2017 Fase Semifinal 144 Dage
47Campeonato Nacional Femenino 2017 Fase Final 144 Dage 17 Timer
48VI Torneo Interno Premedia C.B.G. San Mateo 2017-Masculino 150 Dage 18 Timer
49IV Torneo Interno Premedia C.B.G. San Mateo 2017 - Femenino 150 Dage 18 Timer
50CPA - Veraguas - Grupo A - Abril 2017 152 Dage 17 Timer
Advertisement