Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: Uganda (UGA)

Flag UGA
Nr.TurneringSidste opdatering
1National Chess League 2017 2 Dage 2 Timer
2City Tyres National Juniors Chess Championships 2017-U16,U14,U12 (Girls) 13 Dage 22 Timer
3Ntional Juniors-Rapid Chess Challenge 13 Dage 23 Timer
4City Tyres National Juniors Chess Championship 2017-U10,U8 LADIES 13 Dage 23 Timer
5City Tyres National Juniors 2017 -Boys U10 13 Dage 23 Timer
6City Tyres National Juniors Chess Championship 2017-U20Boys,(U20,U18GIRLS) 14 Dage
7City Tyres National Juniors Chess Championship 2017-U18 OPEN 14 Dage
8City Tryes National Junior Chess Championship 2017-U14 14 Dage
9City Tyres National Chess Championship 2017-U12 (open 14 Dage
10City Tyres National Juniors Chess Championships 2017-U8 (Boys) 14 Dage
11City Tyres national Juniors Chess Championship 2017-U16 OPEN 14 Dage
12COMRADES CHESS CHALLENGE 26 Dage 22 Timer
132017 Decoda Juniors Chess Champioship 56 Dage
14Super Eight Rapid Open Series 1 84 Dage 21 Timer
15Premium Junior Chess Tourney U8 126 Dage
16Premium Junior Chess Tourney U10 126 Dage
17Premium Junior Chess Tourney U20 126 Dage
18Premium Junior Chess Tourney U12 126 Dage
19Premium Junior Chess Tourney U14 126 Dage
20Father Grimes/National Schools Chess Championship 2017 ORGANISED UNDER THE AUSPICES OF MOUNT OF OLIVES kAKIRI 137 Dage 23 Timer
21National Schools /Father Grimes Chess Championship 2017 (Secondary Ladies] 138 Dage 1 Timer
22National Schools Chess Championship (Father Grimes) 2017 - primary girls 138 Dage 2 Timer
23FATHER GRIMES/NATIONAL SCHOOLS CHESS CHAMPIONSHIP 2017 (Primary Open) 138 Dage 2 Timer
24National Schools Chess Championship (Father Grimes) 2017 - Open 139 Dage 1 Timer
25National Schools Chess Championship (Father Grimes) 2017 - Open 140 Dage 18 Timer
26EASTER CLASSIC - Open Category 161 Dage 22 Timer
27EASTER CLASSIC - U10, U13, U16 162 Dage 2 Timer
28MAKERERE UNIVERSITY INTERHALL 2017 168 Dage 2 Timer
29Makerere University Inter-Hall 2017 (Ladies) 168 Dage 23 Timer
30CLA CADET TOURNAMENT UNDER 8 CATEGORY 189 Dage 3 Timer
31CLA CADET CHESS TOURNAMENT U10 189 Dage 4 Timer
32CLA CADET TOURNAMENT UNDER 12 CATEGOORY 189 Dage 4 Timer
33WAMPEEWO NTAKE S.S Interhouse Rapid Tournament 198 Dage
34Zone 4.2 Qualifiers OPEN 2017 211 Dage 4 Timer
35KAMPALA CLASSIC 2000 OPEN TOURNAMENT OPEN CATEGORY 211 Dage 5 Timer
36Zonal 4.2 Qualifiers LADIES 2017 216 Dage 23 Timer
37SOM CHESS ACADEMY GULU (7th EDITION) ANNUAL CHESS CHAMPIONSHIP 2017 233 Dage
38KAMPALA CLASSIC JUNIORS CHESS TOURNAMENT UNDER 16 CATEGORY 246 Dage 1 Timer
39KAMPALA CLASSIC JUNIORS CHESS TOURNAMENT UNDER 13 CATEGORY 246 Dage 1 Timer
40KAMPALA CLASSIC JUNIORS CHESS TOURNAMENT UNDER 7 CATEGORY 246 Dage 1 Timer
41KAMPALA CLASSIC JUNIORS CHESS TOURNAMENT UNDER 10 CATEGORY 246 Dage 1 Timer
42Makindye End of Year Tournament AY makindye 258 Dage 21 Timer
43Kireka Open - Ladies Category 267 Dage 2 Timer
44Kireka Open - OpenCategory 267 Dage 2 Timer
45SOM CHESS ACADEMY ANNUAL INTERPROJECT CHAMPIONSHIP 2016 (11TH EDITION) SENIOR CATEGORY 286 Dage 23 Timer
46National Chess League Division 2 339 Dage 5 Timer
47National Chess League Division 1 342 Dage 5 Timer
48GLAMOUR CHESS TOURNAMENT UNDER 20 CATEGORY 372 Dage 1 Timer
49GLAMOUR CHESS TOURNAMENT UNDER 13 CATEGORY 372 Dage 1 Timer
50GLAMOUR CHESS TOURNAMENT UNDER 16 CATEGORY 372 Dage 1 Timer
Advertisement