Val av turnering

Sortera efter

Vald nation: Paraguay (PAR)

Flag PAR
Nr.TurneringSenast uppdaterad
1Circuito Blitz 11_POR EQUIPOS_CDPS 2017 55 Minuter
2FESTIVAL SUDAMERICANO DE LA JUVENTUD 2017 SUB 16 FEMENINO 4 Dagar 4 Timmar
3FESTIVAL SUDAMERICANO DE LA JUVENTUD 2017 SUB 16 ABSOLUTO 4 Dagar 4 Timmar
4FESTIVAL SUDAMERICANO DE LA JUVENTUD 2017 SUB 12 FEMENINO 4 Dagar 4 Timmar
5FESTIVAL SUDAMERICANO DE LA JUVENTUD 2017 SUB 14 ABSOLUTO 4 Dagar 4 Timmar
6FESTIVAL SUDAMERICANO DE LA JUVENTUD 2017 SUB 12 ABSOLUTO 4 Dagar 4 Timmar
7FESTIVAL SUDAMERICANO DE LA JUVENTUD 2017 SUB 10 ABSOLUTO 4 Dagar 4 Timmar
8FESTIVAL SUDAMERICANO DE LA JUVENTUD 2017 SUB 10 FEMENINO 4 Dagar 4 Timmar
9FESTIVAL SUDAMERICANO DE LA JUVENTUD 2017 SUB 8 ABSOLUTO 4 Dagar 5 Timmar
10FESTIVAL SUDAMERICANO DE LA JUVENTUD 2017 SUB 8 FEMENINO 4 Dagar 5 Timmar
11Primer Torneo Cerrado Del Club "Peon Avanza" 4 Dagar 7 Timmar
12I Torneo Interno de la Escuela de Ajedrez SND - Sub 06 5 Dagar 9 Timmar
13II Torneo Interno Escuela de Ajedrez SND 5 Dagar 9 Timmar
14XVIII TORNEO TRADICIONAL INFANTO JUVENIL DE AJEDREZ SUB 14 6 Dagar 13 Timmar
15XVIII TORNEO TRADICIONAL INFANTO JUVENIL DE AJEDREZ SUB 16, 18 Y 20 6 Dagar 13 Timmar
16XVIII TORNEO TRADICIONAL INFANTO JUVENIL DE AJEDREZ SUB 12 6 Dagar 14 Timmar
17XVIII TORNEO TRADICIONAL INFANTO JUVENIL DE AJEDREZ SUB 10 6 Dagar 14 Timmar
18XVIII TORNEO TRADICIONAL INFANTO JUVENIL DE AJEDREZ SUB 8 6 Dagar 14 Timmar
19FESTIVAL SUDAMERICANO DE LA JUVENTUD 2017 SUB 18 FEMENINO 11 Dagar 4 Timmar
20FESTIVAL SUDAMERICANO DE LA JUVENTUD 2017 SUB 18 ABSOLUTO 11 Dagar 5 Timmar
21TORNEO "EL BLITZ DE LAS CHICAS" 11 Dagar 5 Timmar
22FESTIVAL SUDAMERICANO DE LA JUVENTUD 2017 SUB 14 FEMENINO 11 Dagar 5 Timmar
23TORNEO ZONAL FEMENINO _ ZONA 2.5_ AÑO 2017 11 Dagar 14 Timmar
24IRT UNIVERSITARIO DE AJEDREZ DE LA U.N.A. 12 Dagar 11 Timmar
25CLASIFICATORIO UNIVERSITARIO DE AJEDREZ DE LA U.N.A GRUPO C 13 Dagar 6 Timmar
26CLASIFICATORIO UNIVERSITARIO DE AJEDREZ DE LA U.N.A GRUPO A 13 Dagar 6 Timmar
27CLASIFICATORIO UNIVERSITARIO DE AJEDREZ DE LA U.N.A GRUPO B 13 Dagar 6 Timmar
28VIII Torneo Shopping Fuente Salemma 13 Dagar 14 Timmar
29Torneo Interno del Club Ovetense de Ajedrez 19 Dagar 11 Timmar
30Torneo de ajedrez en los "Juegos Universitarios Ovetenses" 20 Dagar 6 Timmar
31Copa Leonarda Sanchez 2017 24 Dagar 13 Timmar
32Torneo de Ajedrez para Jugadores de Cafe 27 Dagar 4 Timmar
33Torneo Mayor Encarnaceno 2017 33 Dagar 8 Timmar
34VII Torneo Shopping Fuente Salemma 34 Dagar 13 Timmar
35Torneo Nacional de ajedrez Inter-Ciudades en conmemoracion del aniversario de la ciudad de Coronel Oviedo 40 Dagar 9 Timmar
36Club Deportivo Sajonia 2017_Circuito 10 42 Dagar
37Campeonato Mayor Femenino 2017 42 Dagar 8 Timmar
38COPA CU DE AJEDREZ PRIMERA EDICION SUB Abierto 52 Dagar 3 Timmar
39COPA CU DE AJEDREZ PRIMERA EDICION SUB 10 55 Dagar 12 Timmar
40COPA CU DE AJEDREZ PRIMERA EDICION SUB 8 55 Dagar 12 Timmar
41COPA CU DE AJEDREZ PRIMERA EDICION SUB 14 a 18 55 Dagar 12 Timmar
42COPA CU DE AJEDREZ PRIMERA EDICION SUB 12 55 Dagar 12 Timmar
43Torneo Abierto de Ajedrez Clasificatorio al Mayor Encarnaceno 2017 57 Dagar 9 Timmar
44Club Deportivo Sajonia 2017_Circuito 09 69 Dagar 21 Timmar
45III IRT Blitz Chess U.S.A. Paraguay 75 Dagar 2 Timmar
46VI Torneo Shopping Fuente Salemma 76 Dagar 12 Timmar
47TORNEO IRT RAPIDO DE AJEDREZ DOS REYES CHESS CLUB 78 Dagar 5 Timmar
48FIDES te pone en JAQUE 81 Dagar 12 Timmar
49Copa ELITE 2017 FINAL 82 Dagar 10 Timmar
50Copa ELITE 2017 Clasificatorio 83 Dagar 6 Timmar
Advertisement