Välj nation    ECU Logo

Val av turnering

Sortera efter

Vald nation: Serbia (SRB)

Flag SRB
Nr.TurneringSenast uppdaterad
1I liga CS 2017. 13 Minuter
2OTVORENO POJEDINAČNO I EKIPNO RAPID PRVENSTVO Š.S.SUBOTICE STARI ZEDNIK 08.10.2017. START 9.00 1 Timmar 32 Min.
33. OTVORENO PRVENSTVO PENZIONERA - BAČKA TOPOLA 17.10.2017. SART 9,30 1 Timmar 33 Min.
4MOL Subotica 2017 Round 1-9 1 Timmar 33 Min.
5DRUGI MEMORIJAL Dr BORIŠE KARADŽIĆA - INTERNATIONAL OPEN CHESS TOURNAMENT PALIC 28.10.- 03.11.2017. 1 Timmar 35 Min.
6XXXI Belgrade Trophy - 2017 31. Međunarodno otvoreno prvenstvo Beograda 1 Timmar 52 Min.
7Srbija 1 Blitz - Novi Sad 12.11.2017 11 Timmar 43 Min.
8IM Round robin Third Saturday 54 - Novi Sad 12.11.- 18.11.2017 11 Timmar 44 Min.
9GM Round robin Memorial Milje Vujovica - Novi Sad 13.11.- 18.11.2017 11 Timmar 44 Min.
10Srbija 2 Blitz - Novi Sad 14.11.2017 11 Timmar 44 Min.
11Third Saturday 55 Open under 2200 - Novi Sad 14.11. - 18.11.2017 11 Timmar 44 Min.
12Third Saturday 56 Rapid - Novi Sad 15.11. - 16.11.2017 11 Timmar 45 Min.
13Srbija 3 Blitz - Novi Sad 17.11.2017 11 Timmar 45 Min.
14GM Round robin Memorial Bogoljuba Dankovica - Novi Sad 19.11 - 24.11.2017 11 Timmar 45 Min.
15IM Round robin Fontana 13 - Novi Sad 19.11. - 24.11.2017 11 Timmar 46 Min.
16Third Saturday 57 Open under 2200 - Novi Sad 19.11. - 24.11.2017 11 Timmar 46 Min.
17Srbija 4 Blitz - Novi Sad 20.11.2017 11 Timmar 46 Min.
18Premijer liga Beograda - 2017 12 Timmar 28 Min.
19Južnobanatska liga 2017 12 Timmar 52 Min.
20X jubilarni brzopotezni turnir Jelasnica 2017 - GP 6 GSS Nisa Jelašnica - OŠ Đura Jakšić 18:15 13 Timmar 15 Min.
21Cugerčić 1 - III i IV razred 13 Timmar 16 Min.
22Blitz Car Konstantin 2017-13 Četvrtak, 28.septembar 19:00 OŠ Dušan Radović igrači do 2100 rejtinga !!! 13 Timmar 16 Min.
23Republicke seoske igre Srbije 14 Timmar 10 Min.
24Republicke seoske igre Srbije - zene 14 Timmar 15 Min.
25CARIBROD YOUTH FESTIVAL A 2002-2004 15 Timmar 5 Min.
26I liga Beograda - 2017 15 Timmar 45 Min.
27Rad Open 19 Timmar 1 Min.
28TURNIR ŠAHISTA TREĆEG DOBA KRAGUJEVAC 2017 21 Timmar 15 Min.
29Otvoreno prvenstvo Sahovskog kluba slepih "Anpasan" Novi Sad 22 Timmar 20 Min.
30Humanitarni brzopotezni turnir GP6 "Za Aleksandra 2017" - Nis, 10.10.2017. 1 Dagar 10 Timmar
31CARIBROD YOUTH FESTIVAL B 2005-2007 1 Dagar 13 Timmar
32Otvoreno prvenstvo Sahovskog kluba slepih "Anpasan" Novi Sad 2 Dagar 13 Timmar
33CARIBROD YOUTH FESTIVAL C 2008-2010 2 Dagar 13 Timmar
34Blic turnir-Dan opštine Varvarin 2 Dagar 15 Timmar
35Druga liga Sumadije 2017 2 Dagar 19 Timmar
36CARIBROD YOUTH FESTIVAL BLITZ A 2002-2006 3 Dagar 2 Timmar
37CARIBROD YOUTH FESTIVAL 2005-2007 3 Dagar 3 Timmar
38Liga CS Zapad 2017 3 Dagar 13 Timmar
39Cugerčić 1 za predškolce, I i II razred Sreda, 20.septembar 19:00 OŠ Dušan Radović 3 Dagar 14 Timmar
40MOL Sombor 2017 3 Dagar 15 Timmar
41Severnobacka liga 2017 3 Dagar 23 Timmar
42Backa liga Subotica 2017 3 Dagar 23 Timmar
43III liga Beograda - 2017 4 Dagar 10 Timmar
44Brzopotezni turnir GP5 ,, Pizon 2017 " - Nis Niš, OŠ Dušan Radović, 19.septembar 18:00 4 Dagar 13 Timmar
45Liga CS Jug 2017 4 Dagar 17 Timmar
46II liga Beograda - 2017 4 Dagar 23 Timmar
47Juznobacka liga 2017 Round 1-5 5 Dagar 14 Timmar
48Backa liga Novi Sad 2017 Round 1-5 5 Dagar 14 Timmar
49Liga CS Istok 2017 5 Dagar 14 Timmar
50SAJKASKA LIGA 2017 5 Dagar 21 Timmar
Advertisement