VII Open Ciudad de Alfaro "Trofeo Cigüeña de Plata" (del 11 al 15 de Octubre)

Last update 24.09.2017 14:36:09, Creator/Last Upload: federación riojana de ajedrez

LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Playing schedule
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgClub/City
1IMGlavina Pablo100234ARG2397CA ALFARO
2IMCamarena Gimenez Rufino2211106ESP2371C.A. XERACO-VALENCIA
3FMBayo Milagro Alvaro22275240ESP2303CA ALFARO
4Jimenez Almeida Luis David22242244ESP2260CA SAN JUAN-PAMPLONA
5Munoz Avila Jose Luis32090692ESP2102SELECCION GIPUZKOANA (JUVENIL)
6Moreno Estebanez Patxi24538663ESP2069SELECCION GIPUZKOANA (CADETE)
7Somalo Fernandez Millan2229048ESP2046URA-LOGROÑO
8Antonano Fedz-Quincoces Avelino2213214ESP2012CA STADIUM CASABLANCA-ZARAGOZA
9Ereza Vizcarra Fernando22268987ESP1974CA CASINO JAQUE-HUESCA
10Lopez Varela Pablo32092105ESP1951ESCOLA LUGUESA DE XADREZ-LUGO
11Tirado Parra Alberto2265354ESP1901MADRID
12Gurrea Martinez Jose Miguel2271010ESP1879CA ALFARO
13Esteban Amo Jose M.32034245ESP1875CA CAPABLANCA-MADRID
14Perez Pascual Arturo2253062ESP1873CA LA DIDACTICA-MADRID
15Salguero Roldan Francisco32067364ESP1861PEÑA AJEDRECISTA PORTUENSE-CADIZ
16Marques Jalle Jose Antonio54502934ESP1845CA SANTA ANA-TUDELA
17Carcavilla Ledesma Jose Angel2242729ESP1835CA ALFARO
18Reguillaga Elias Manex24516341ESP1829ELORRIO ZALDI BALTZA-VIZCAYA
19Iturralde Echeverria Ivan32074336ESP1764SELECCION GIPUZKOANA (INFANTIL)
20Vergara Anton Diego24524310ESP1761CA OVIEDO 93-ASTURIAS
21Malon Insausti Andres24513644ESP1759CA ANSOAIN-PAMPLONA
22Manterola Ubillos Josu24519316ESP1747SELECCION GIPUZKOANA (INFANTIL)
23Ruiz Gonzalez Jorge24536458ESP1744CA ALFARO
24Juarros Ruiz Victor24515213ESP1739CA ENROK2-BURGOS
25Regillaga Otano Jon2259281ESP1732ELORRIO ZALDI BLATZA-VIZCAYA
26Anton Agramonte Angel Luis22242422ESP1712CA SANTA ANA-TUDELA
27Habans Aguerrea Javier24524689ESP1706CA OBERENA-PAMPLONA
28Perez Sodupe Cecilia24514764ESP1679SELECCION GIPUZKOANA (JUVENIL)
29Tafall Villanueva Ander24540781ESP1639SELECCION GIPUZKOANA (CADETE)
30Pascual Garcia Martin24523321ESP1576CA OBERENA-PAMPLONA
31Gonzalez Manrique Mario24509078ESP1573CA ENROK2-BURGOS
32Fuertes Cirauqui Pablo24513598ESP1556CA PERALTA
33Felipo Martinez Marcos24515990ESP1548CA ALFARO
34Mugica Arratibel Daniel24543470ESP1537CA OBERANA-PAMPLONA
35Aramendia Ybarra Carlota24516350ESP1512CA MIKEL GUREA-BURLADA, NAVARRA
36Montes Gimenez Mencia24562564ESP1430CA ANSOAIN-PAMPLONA
37Sainz Allo Javier24515981ESP1425CA ALFARO
38Sola Perez Jose Ignacio32089511ESP1401CA ALFARO
39Lara Marques Javier24581127ESP1399CA ALFARO
40Monroy Ostivar Alejandro24500925ESP1375CA ALFARO
41Santos Usua Mikel24580910ESP1373CA ALFARO
42Goti Cordon Luis Pedro2211335ESP1362ZURI BALTZA XT-BILBAO
43Embid Salvador Antonio24581119ESP1343CA ALFARO
44Sainz Breton Gonzalo24500941ESP1313CA ALFARO
45Alvero Gonzalez Ariadna24560782ESP1311CA ALFARO
46Felipo Del Prado Miguel Angel24543969ESP1309CA ALFARO
47Fuentes Guinot Angel24533629ESP1302CA SANTA ANA-TUDELA
48Apellaniz Perez Estibaliz24562254ESP1300SELECCION GIPUZKOANA (CADETE)
49Mugica Arratibel Pablo24543489ESP1294CA OBERENA-PAMPLONA
50Barandiaran Oliveras Sara24538698ESP1280SELECCION GIPUZKOANA (CADETE)
51Pinilla Alvarez Jose Carlos32025572ESP1255AGRUPACION AA-ZARAGOZA
52Martinez Malumbres Diego24564699ESP1167CA ALFARO
53Martinez Lizardi Inigo54506956ESP1148CA SANTA ANA-TUDELA
54Alvero Gonzalez Hector24560774ESP1120CA ALFARO
55Burgui Bueno Maria24513547ESP1105CA ALFARO
56Fuentes Guinot Alejandro24580783ESP1102CA SANTA ANA-TUDELA
57Docampo Fuertes Inaki Marcelo54541670ESP1072CA ALFARO
58Burgui Bueno Juan24582654ESP1031CA ALFARO
59Aramendia Arzoz Eduardo24567809ESP0CA MIKEL GUREA-BURLADA, NAVARRA
60Falcon Ibanez Sarai54542782ESP0CA ALFARO
61Martinez Malumbres Pablo54504473ESP0CA ALFARO
62Martinez Perez Mateo54504481ESP0CA ALFARO
Advertisement
Advertisement