European Universities Chess Championship 2017 Men (Rapid) (UNOFFICIAL)

LiittoSpain ( ESP )
PäätuomariIA Prohorov, Olexandr (UKR) /14105578/
TuomariFA Rubio Doblas, Fco Javier (ESP) /2221160/ FA Pareja Lopez, Francisco Jesus (ESP) /2224690/ NA De Mendizabal Vega, Raul (ESP) /22286489/
Bedenkzeit25 min+10 sec per move starting from move 1
PaikkaFuengirola (Malaga)
Pvm.2017/09/21 - 2017/09/23
Rating-Ø2066
ParienmuodostusohjelmaSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager turnaustiedosto

Viimeisin päivitys24.09.2017 02:11:09, Creator/Last Upload: lviv region cf

Turnauksen valintaMen-Rapid, Women-Rapid, Men-Blitz, Women-Blitz
LinkitJärjestäjän virallinen kotisivu, Link tournament to the tournament calendar
Parametrivalinta ei yksityiskohtia
JoukkuetiivistelmäBUL, ENG, ESP, FRA, GER, HUN, ISR, POL, POR, RUS, SRB, TUR
ListatJoukkueiden aloitusranking
Kokoonpano ja tulokset, Joukkuekokoonpano ilman kierrostuloksia, Lopullinen ristitaulukko 9 kierroksen jälkeen
Pelaajaluettelo aloitusrankingin mukaan, Aakkosellinen pelaajaluettelo, Alphabetical list all groups
Joukkueiden paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, krs.8, krs.9
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, krs.8, krs.9
Tuloslista kierroksen jälkeenkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, krs.8, krs.9
Parhaat pelaajatpisteiden mukaan, tulosprosentin mukaan
Parhaat pelaajatpisteiden mukaan, tulosprosentin mukaan
Liitto-, peli- ja tittelitilastot, Aikataulu
Excel ja tulostusTulosta, Vie Exceliin (.xls), Vie Exceliin (.xlsx), Vie pdf-tiedostoksi

Loppusijoitukset 9 kierroksen jälkeen

Rk.al.nr.JoukkuePe.  +   =   -  TB1  TB2  TB3 
11RUSSIAN FEDERATION - Ural State Mining U97201615,0108,5
22SERBIA - University of Belgrade97021413,5110,0
35ISRAEL - Open University of Israel95311312,5103,0
43POLAND - Poznań Uniwersity of Economics 95221211,5106,5
56POLAND - AGH University of Science and T95221211,599,5
67SPAIN - Pompeu Fabra University94231011,082,5
710FRANCE - University of Strasbourg 194231010,093,5
812UNITED KINGDOM - University of Oxford 19423109,5106,5
94HUNGARY - Eotvos Lorand University9504109,5102,5
108UNITED KINGDOM - University of Warwick 29342109,0109,5
119POLAND - Poznań Uniwersity of Economics 9423108,0103,5
1214TURKEY - Istanbul University9333910,0102,0
1315ISRAEL - Technion - Israel Institute of 9333910,073,0
1421UNITED KINGDOM - University of Cambridge941498,091,5
1511POLAND - AGH University of Science and T932489,579,0
1622ISRAEL - Technion - Israel Institute of 932489,075,5
1713UNITED KINGDOM - University of Oxford 2932488,591,5
1816PORTUGAL - University of Aveiro940587,579,0
1918FRANCE - University Toulouse III - Paul 940587,574,5
2019FRANCE - University of Strasbourg 2931578,066,0
2120PORTUGAL - University of Minho906367,582,5
2217UNITED KINGDOM - University of Warwick 1921654,574,5
2323GERMANY - University of Freiburg920745,073,5

Annotaatio:
Vertailu 1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Vertailu 2: points (game-points)
Vertailu 3: Buchholz Tie-Breaks (sum of team-points of the opponents and own points)