15th Gilan Second League 1396

Arrangør (er)Gilan Chess Association
FederationIran ( IRI )
TurneringsansvarligBayat, Kiumars (12584827)
Chef-ArbiterPourhajghanbar,Mohammad(12511870)
ArbiterPorkar, Maryam(22505636) Fahim, Neda(22541799)
Tidskontrol90 minutes with 30 second increment from move 1
StedRasht
Rating beregningRating international
Dato2017/10/06 til 2018/03/09
Rating snit1303
Rundelægnings programSwiss-Manager af Heinz HerzogSwiss-Manager turneringsfil

Sidst opdateret 19.11.2017 21:09:40, Oprettet af/Sidste upload: mr. jadidi, hamidreza

Turneringsvalg Super League, First League, Second League
LinksOfficiel hjemmeside for arrangøren, Link med turneringskalender
Parameter valg ingen turneringsdetaljer, ingen flag
ListsHold start placering
Hold opstillinger med runderesultater, Hold opstillinger uden runderesultater, Placerings krydstabel efter runde 3
Startrangering af spillere, Alfabetisk liste over spillere, Alfabetisk liste over alle spillere
Hold parringerRu. 1, Ru. 2, Ru. 3, Ru. 4
Bræt parringerRu. 1, Ru. 2, Ru. 3
Rang liste efterRu. 1, Ru. 2, Ru. 3
Bedste spillerei henhold til points, i henhold til procenter
Bedste spillere pr. bræti henhold til points, i henhold til procenter
Federation-, parti- og titel-statistik, Tidsskema, Top fem spillere, Total statistik, medalje statistik
Excel og udskriftUdskriv liste, Eksporter til Excel (.xls), Eksporter til Excel (.xlsx), Exporter til PDF-fil

Placering efter runde 3

Rk.SNrHoldPartier  +   =   -  TB1  TB2  TB3  TB4 
17Heiat Shatranj Talesh3300610,566,80
24Bashgah PishgamGhaleh 13300610,073,30
310Bazargani Khoshgoo Anzali330069,564,30
48Shardai Amlash321059,555,30
51Shahrdari Rasht321059,554,00
62Bashgah Ostad Bozorg Homayoun Toufighi 1321058,046,50
712Galeh Toolamat321057,549,80
83Moassaseh Amoozeshali Damon Fooman320149,047,30
99Bashgah Shatranj Pishgam 1320148,539,00
105Kanoon Shatranj Roodsar320148,049,80
1113Bashgah Shatranj Kish 1320148,039,00
1219Pendar No320148,037,00
1320Heiat Shatranj Langrood320148,027,00
1417Sherkat Gaz320147,527,80
1521Bashgah PishgamGhaleh 2320147,041,00
1614Zedeh yad Erfan Jamaati Fooman320146,536,50
1711Aramiss Lahijan320146,036,00
1830Heiat Shatranj Sangar320145,529,80
1916Shahid Soleimani Roodsar311137,538,30
2018Shohadaye Saravan311136,024,00
216Bashgah Shatranj Ebtekar Langrood 1311135,535,50
2234Bashgah Shatranj Kish 3311135,027,00
2328Shoraye Shahr Bandar Anzali310226,530,00
2415Bashgah Shatranj Nokhbegan310226,032,30
2526Madraseh Shatranj Kish $ Mat Lahijan310225,512,00
2622Taavoni Dehyaran Khashkbijar310225,027,50
2723Bashgah Ostad Bozorg Homayoun Toufighi 2310225,019,30
2824Nezam Mohandesi Sakhtaman Lahijan310225,015,30
2929Bashgah Shatranj Kish 2310225,09,50
3025Bashgah PishgamGhaleh 3310225,05,00
3132Karkonan Sazman Mantagheh Azad Anzali310224,019,00
3237Bashgah Shatranj Novin310224,010,00
3339Gomrok bandar Anzali310223,514,30
3431Bashgah PishgamGhaleh 4310223,51,80
3527Banovan Lahijan310222,55,00
3640Kanoon Shatranj Amoozesh $Parvaresh Anza300304,021,30
3733Kanoon Shatranj Amoozesh $Parvaresh Anza300302,511,00
3836bashgah Shatranj Ebtekar Langrood 2300302,06,30
3938Bashgah Shatranj Pishgam 2300300,51,80
4035Bashgah PishgamGhaleh 5300300,00,00

Notat:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: FIDE-Sonneborn-Berger-Tie-Break
Tie Break4: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints