Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا (شعبه گوهردشت) * 23 شهریور 96

последно ажурирање14.09.2017 11:07:40, Creator/Last Upload: iran chess-federation (licence 78)

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1میرمحمد خراسانیIRI1396
2ماهان عیدیIRI1349
3پارسا میرطالبیIRI1320
4سعید روستاIRI1301
5پریسان دهقانIRI1198
6سارینا وحدتIRI1179
7امیرمهدی هادی سهیIRI1154
8آروین سهرابیIRI1117
9ایلیا فروغیIRI1091
10طاهااحمدوندIRI1078
11کاوه کوهیIRI1064
12پارسا ابوالحسنیIRI1043
13سیاوش صمدیانIRI1034
14سبحان وحدتIRI1009
15نیاز اسکندریIRI991
16ارتین وحدتIRI979
17زهرا پیادهIRI979
18پارسا دژبردIRI958
19کیاوش کوهیIRI958
20یگانه نجفیIRI919
21ابوالفضل شکرزادهIRI881
22ارشیا فخاریIRI791
23آرشام قربانیIRI783
24پوریا طربیIRI761
25امیرعلی مندکاریIRI732
26صالح دهقانIRI728
27محمدرضا گرشاسبیIRI699
28مانی آقاسیIRI653
29رادین فریدیIRI0
30مریم منتظریIRI0
31پارسا بیگلریIRI0
32یزدان مومن زادهIRI0